Sidabras

Sidabras

Sidabras - taurusis metalas randamas gamtoje, manoma, kad sidabro žemėje liko tik 25 metams.

Sidabras. Sidabro savybės. 

Sidabras – taurusis metalas, savo populiarumu nenusileidžiantis auksui. Sidabro grynuolių kristalai netaisyklingų formų, taip pat randami grūdelių ir plokštelių pavidalu.


Sidabras pasižymi unikaliomis optinėmis savybėmis. Sidabras iš visų metalų, turi didžiausią atspindžio gebą. Sidabras ilgainiui oksiduojasi, juoduoja, reaguoja į kitus metalus, aplinką, kvepalus, chemines priemones, kūno prakaitą.

Sidabro panaudojimas. 

 Sidabro, kaip metalo panaudojimas itin platus. Jis naudojamas juvelyrikoje, fotografijoje, cheminėse laboratorijose, maisto pramonėje, įrenginių gamyboje, proginių monetų kaldinimui. Sidabras naudojamas baterijų gamyboje taip pat gaminant elektros laidus, saulės baterijas, veidrodžius. 

Sidabro savybės žmogui. Sidabro antibakterinės savybės. 

 Tikima, kad sidabras kaip metalas pasižymi šiomis savybėmis – stiprina regėjimą, padeda nuo urologinių susirgimų, malšina prakaito kvapą. Manoma, kad sidabras suteikia nusiraminimo, slopina jaudulį, tuo pačiu atitolindamas senėjimo požymius. Sidabro antibakterinės savybės žinomos jau seniai. Sidabro indai plačiai naudojami bažnyčioje ir įvairių apeigų metu.  

Sakoma jog sidabras labiausiai tinka jauniems žmonėms. Tačiau jis tinka ir visiems, kas vertina jo švytėjimą ir taip vadinama skleidžiamą vėsumą. Nuo   XVI a. gajus paprotys gimus vaikui ar krikštynų proga, dovanoti sidabrinį šaukštelį. Iš to net gimęs posakis - "Gimė su sidabriniu šaukšteliu burnoje". Taip linkima vaikui sveikatos ir gerovės, linkima sotaus gyvenimo. Sidabras viena tinkamiausių dovanų krikštynų proga.