Perlai. Viskas apie perlus.

Perlai. Viskas apie perlus.

Perlai - klasika niekada neišeinanti iš mados

 Perlai. Kaip susiformuoja perlas


Perlai organiniai brangakmeniai. Jų atsiradimo istorija tikrai unikali. Tai tarsi gyvas organizmas užgimstantis natūraliai ar su žmogaus pagalba. Patys rečiausi ir brangiausi perlai, tai natūraliai užaugę ir susiformavę perlai moliuskų geldelėse. Natūraliai susiformavę perlai be galo brangūs ir retai randami. Jie niekada nebūna vienodų formų.


Perlai susiformuoja ir auga moliuskų geldelėje, kai ten atsitiktinai ar su žmogaus pagalba atsiduria atplaiša, kurią moliuskas natūraliai gindamasis dengia perlamutro sluoksniu. Nuolat skalaujamas vandens, perlas prisirenka, begalinės vandens energijos.


Žmogaus užauginti perlai taip pat turi didelę vertę, užauginti perlą be galo sudėtinga. Perlas gali užaugti tik tam tikrame vandenyje ir temperatūroje, tam prireikia eilės metų. Dirbtinis perlas užauginamas į moliuską atsargiai įdėjus į perlo mantiją upinio moliusko gabalėlį. Labai dažnai jūrinis moliuskas žūva ar išstumia svetimkūnį, vietoje to, kad jį apgaubtų natūraliu perlamutro sluoksniu iš kurio susidaro perlas.

Kiekvienas perlas yra unikalus savo forma ir spalva. Užaugintų ar ar natūralių perlų niekada nebūna. Visiškai identiški gali būti tik sintetiniai perlai, kurie gaminami fabrikiniu būdu.


 Juvelyrika su perlais.

Vis labiau populiarėja juvelyrika su perlais. Perlai puikiai tinka tiek mergaitei, tiek brandžiai moteriai, tiek merginai. Perlų vėrinys beveik neatsiejama kiekvienų vestuvių dalis. Laikui nepavaldūs perlų vėriniai perduodami iš kartos į kartą. Taip pat šiuolaikinės nuotakos ir pačios vis dažniau įsigyja perlų papuošalus.

Perlai juvelyrikoje derinami su briliantai, cirkoniais, sidabru ar auksu. Priklausomai nuo papuošalo stiliaus. Drauge su kitais tauriaisiais metalais perlai tarsi įgyja papildomos energijos ir suspindi tikra gyvybe ir grožiu.

 Perlo energetika. Perlas ir choroskopas. Akmenys pagal choroskopą. 

Jau senovės egiptiečiai tikėjo, kad perlai suteikia savo savininkams ilgaamžiškumą ir grožį. Jie laikė pelus tiesioginiais Dievų pasiuntiniais. 
Perlai savo savininkui suteikia dvasinį augimą, skatina vaisingumą.

Perlai pagal choroskopą labai tinkami Vėžiams, Dvyniams, Žuvims. Juodieji perlai labai tinka ožiaragiams. Perlas labai teigiamas akmuo. Nuo seno tikėta, kad nuotaka, kuri per savo vestuvės devėjo perlus, santuokos metu neišlies daug ašarų. Perlas kaip akmuo savo savininkui suteikia energijos, padeda pakreipti visatos energiją, sau norima linkme. Perlai gali padėti atrasti savo tikrąjį pašaukimą. Perlas idealus akmuo motinoms taip pat norinčiomis tokiomis tapti. Nuo seno tikėta, kad perlai skatina vaisingumą. Perlas brangakmenis pritraukiantis sėkmę, pinigus, apsaugą, saugo nuo gaisrų. 

 Kodėl kiekvienai moteriai reikia dovanoti ar turėti perlus.


Kiekvieną moterį, tiek jauną, tiek brandžią, neabejotinai pradžiugintų papuošalai su perlais.
Subtilūs, lengvučiai, bet kartu tvirti, papuošalai su perlais, prisilietę prie aksominės moters odos, sutviska ir atgimsta iš naujo. Papuošalai su perlais nori kontakto. Padovanoję tikrus perlus žinosite, kad tokia dovana tikrai nedūlės stalčiuje ir bus įvertinta.

 

Siūlome įsigyti papuošalų su perlais iš  https://www.ekolje.lt/perlai elektroninės parduotuvės

Taip pat platus perlų papuošalų asortimentas "Koljė" juvelyrikos parduotuvėse Šiauliuose

Galerijoje nuotraukos iš juvelyrikos dizainerės Rūtos Domar kolekcijos "Perlai - Apkabink mane". Šie papuošalai gaminami pagal užsakymą.  https://www.ekolje.lt/individualus-uzsakymai