Gintaras

Gintaras

Gintaras - Baltijos auksas

Gintaro atsiradimas. Gintaro kaip akmens savybės. 

Gintaras nuo seno vertinamas organinės kilmės mineralas. Gintaras susidaro sustingus spygliuočių sakams. Ilgainiui dėl įvairių cheminių procesų sakai virto gintaru. Dėl savo grožio, spalvingumo kaip papuošalas naudojamas jau nuo neolito laikų. Gintaras randamas Baltijos jūros pakrantėse. GIntaro randama vis mažiau, todėl nenumaldomai kyla ir tikro gintaro kainos. 

Gintaras ilgainiui gali keisti spalvą - patamsėti. Lietuvoje populiariausi rausvų ir tamsesnių spalvų gintariniai papuošalai. Tuo tarpu Kinijoje populiaresni geltonos spalvos gintarai, jiems tai asocijuojasi su saule ir švytėjimu. 

Gintaro gydomosios savybės

Gintaras vertinamas ne tik dėl savo grožio, bet ir dėl gydomųjų savybių. Gintaras yra vienintelis šildantis akmuo. Šis akmuo labai lengvas ir minkštas, jis spinduoliuoja teigiamą energetiką. Gintaras dėl savo savybės skleisti šilumą, tari įkrauna žmogaus energiją. Gintaras veikia raminančiai. Manoma, kad gintaras stiprina regėjimą, gerina virškinamojo trakto veiklą. Gintaras savo pozityvia energija skatina žmogaus kūrybiškumą bei veiklumą. 

Gintaras dėl savo teigiamo poveikio plačiai naudojamas kosmetikoje bei grožio pramonėje. Su gintaru daromi įvairūs masažai bei atliekamos SPA procedūros. 

 

Ekolje.lt puslapyje galite įsigyti Rūtos Domar dizaino sėklyčių su gintaru. Tai išskirtinai tik "Koljė" gaminami rankų darbo pakabukai. 

Papuošalų su Baltiškuoju gintaru kviečiame įsigyti "Koljė" parduotuvėse Šiauliuose.