Deimantai ir viskas apie juos. Deimantas – neapdirbtas briliantas

Deimantai ir viskas apie juos. Deimantas – neapdirbtas briliantas

Deimantas - kiečiausias pasaulyje mineralas, turintis didžiausią vertę. Briliantai buvo vertinami jau senų senovėje. 

Kaip briliantas tampa deimantu

Briliantai nuo seno apipinti legendomis ir pasakojimais. Kaip atsiranda briliantai yra tikra gamtos magija, kuri iki galo nėra išaiškinta. Nuostabu, kad toks gražus akmuo kartu yra ir kiečiausias mineralas. Deimantas yra mineralas, kuris per 6 milijardus metų susiformuoja po žeme, surinkdamas žemės energiją. Šis mineralas iš pradžių buvo anglies gabalėlis, kuris veikiamas slėgio ir temperatūros virto briliantu. Tūkstančiai skirtingų anglies molekulių atomų susidėlioja taip, kad paprasta anglis virsta tvirčiausiu pasaulio mineralu. Deimantai ne tik labai kieti, bet ir labai trapūs. Deimantas toks kietas, kad jį sutrupinus, jo milteliai naudojami pačiam deimantui šlifuoti.

Deimanto pavadinimas kildinamas iš graikiško žodžio Adamas, kas reiškia nenugalimasis. Deimanto jėga ir galia labai vertinta jau viduramžiais, tikėta, kad deimanto galia stipresnė už velnio. Deimantas žavėjo žmones jau 2000m. prieš Kristų net ir tuomet žmonės tikėjo deimanto tvirtybę ir gydomosiomis savybėmis. 

 Deimantas dėl savo savybių ir grožio vertinamas visame pasaulyje. Teigiama, kad šis akmuo ne tik sustiprina kitų akmenų savybes, bet ir žmogaus urogenitalinę sistemą, skrandį, žarnyną. Nuo seno tikima, kad deimantas suteikia skaidrumo mintims, malšina susierzinimą, stiprina intuiciją, skatina atsinaujinti bei ieškoti savo gerųjų savybių. Deimantas, kaip akmuo unikalus tuo, kad jo nereikia įkrauti, jis nuolat didina energiją savaime. 

Brilianto vertinimas

Deimantas virsta gražiuoju briliantu, tik jį teisingai apdirbus. Apdirbtas deimantas (tokius dažniausiai matome sužadėtuvių žieduose ir kituose juvelyriniuose dirbiniuose) vadinamas briliantu.  Kaip teisingai apdoroti briliantą, kad jis taptų kuo aukštesnės klasės briliantu, specialistai mokosi metų metus. Deimanto vertę ir kokybę nusako 4 pagrindiniai kriterijai: apdirbimo (šlifavimo) kokybė, spalva, švara ir masė. Šia vertinimo kriterijų ketveriukę, juvelyrai dažnai vadina tiesiog 4C. 

 Pagrindinis kriterijus – apdirbimas, briaunavimas. Kuo deimantas teisingiau apšlifuotas, tuo daugiau natūralios šviesos jis praleidžia. Kuo tiksliau atliktas briaunavimas, tuo deimantas gražiau spinduliuoja visomis vaivorykštės spalvomis. 

 Kitas be galo svarbus vertinimo kriterijus – skaidrumas. Natūraliai gamtoje randami deimantai turi vienokių ar kitokių trūkumų, įtrūkimu, intarpų, kurie plika akimi dažniausiai nematomi. Deimantai tikrinami per specialią iki 10 kartų didinančia lupą. 

 Rečiausi ir vertingiausi FL, IF klasės briliantai vadinami be priekaištų klasės deimantai (angl. Flawless, Internally Flawless)

 Šiek tiek žemesnė klasė VVS1, VVS2, tai briliantai su labai, labai mažais pažeidimais ar intarpais, (angl. Very, Very Slightly Included). Jų trūkumai matomi nežymia, žiūrint per iki 10 kartų didinančią lupą. Tai aukštos klasės briliantai. 

 VS1, VS2 briliantai su nežymiais intarpais (angl. Slightly Included). Retais atvejais tokių briliantų trūkumus galima matyti plika akimi bei žiūrint padidinamuoju stiklu. Šių briliantų vertė gera. 

 I1,I2, I3 briliantų intarpai matomi plika akimi (angl. Included)

Briliantų spalva vertinama pagal raidinę skalę nuo švariausios D (visiškai bespalvė, labai retai randami) iki ZN ( matoma spalva, maža brilianto vertė). Spalva briliante pasireiškia geltonu atspalviu ir tai mažina jo vertę, kuo skaidresnis briliantas, tuo jo vertė didesnė. 

D – visiškai bespalvis, didelė vertė.
FE – spalva nematoma, spalvą nustato tik briliantų ekspertai. Randami retai.
HG – beveik bespalvis, puikios vertės briliantas.
JI – beveik bespalvis, spalva matosi tik šiek tiek. Geros vertės briliantas.
MK – matoma spalva. Briliantas su nedidele verte. 
ZN – matoma spalva. Mažą vertę turintis briliantas

Kaip sakė žavioji  Marilyn Monroe „Deimantai – geriausi merginų draugai“. Visame pasaulyje briliantai yra vertinami kaip nuostabi dovana bet kokia proga. Kiekvieno juvelyrinio dirbinio vertė įgyja visai kitą atspalvį, kai jį puošia briliantas. Nuo seno gajus įsitikinimas, kad net dovanojant sužadėtuvių žiedą derėtų jį pirkti su inkrustuotu briliantu. Be abejo galima pirkti žiedelį pagal kiekvieno kišenę, o sutaupius atitinkamą pinigų sumą, įsigyti norimą briliantą ir jį įstatyti į beveik bet kokio modelio žiedą. Juvelyrinis dirbinys su briliantu, tai ne tik papuošalas, tai savotiška senatvės investicija. Juvelyrika tai dovana su verte

www.ekolje.lt gamina žiedus su briliantais pagal jūsų norimą užsakymą. Žiedų ar kitų jūsų norimų dirbinių gamybai, galime parinkti norimo švarumo ir dydžio briliantą.

www.ekolje.lt galite užsisakyti Rūtos Domar dizaino juvelyrinių dirbinių su dar neapdirbtu deimantu. Kaip atrodo gaminiai su neapdorotu deimantu, galite pamatyti šiame straipsnyje esančioje galerijoje. 

Šiauliuose esančiuose "Koljė" salonuose kviečiamei gyvai pamatyti turimą sužadėtuvių žiedų asortimentą ar užssisakyti pagaminti gaminį su briliantu pagal pageidavimą